simple web templates

Zoznámenie sa s BBC micro:bit

Zoznámte sa so zariadením BBC micro:bit, s postupom tvorby a nahrávania kódu na zariadenie a so základnými príkazmi pre ovládanie displeja.

BBC micro:bit v pohybe

Využijeme vbudovaný senzor pohybu a naklonenia v micro:bite.

Počítadlo ľudí

Zostrojíme si užitočnú pomôcku na festivaloch, podujatiach a diskotékach. Pri tom sa naučíme, čo je to premenná a ako s ňou pracovať.

Poslušne hlásim

Matematická hra pre 3 až 4 žiakov s micro:bitmi

Kameň, papier, nožnice

Triedny turnaj v hre Kameň, papier, nožnice

Krokomer

Krokomer sa dá na micro:bite spraviť pomocou vbudovaného senzoru pohybu. Ak pripevníme micro:bit na nohu, stačí merať, koľko krát zatrasemie a tým získame počet krokov.

Mobirise

Elektrické obvody a vodivosť materiálov

Úvod do pripájania hardvérových komponentov k micro:bitom.

Ako fungujú LED diódy

Naučíme sa, ako zapojiť LED diódu, na ǚo slúži Rezistor a ako elektronicky spínať LED diódu.

Semafor z LED diód

Zostrojíme si funkčnú maketu svetelnej križovatky - semafor.

Hra Horúci drôt

Pri tejto hre sa žiaci snažia prejsť drôtenou paličkou kľukatú dráhu bez toho, aby sa kovovej dráhy dotkli. Dôležitá je pevná ruka a trpezlivosť.

Bezdrôtová komunikácia

Naučíme sa základy bezdrôtovej komunikácie medzi micro:bitmi.

Programovenie LED pásiku

Pomocou individuálne programovateľného LED pásiku tvoríme svetelné animácie

Mobirise

LED pásik ako módny doplnok

Vytvor si digitálnu šiltovku, klobúk alebo topánky. Aké je využitie elektroniky v oblečení?

Programovanie hudby

Propojíme k micro:bitu reproduktor a napíšeme vlasnú pieseň.

Kartónová gitara

Zostrojíme vlastnú elektronickú gitaru! Obal tela zostrojíme z kartónu, dozdobíme farebnými papiermi a naprogramujeme pomocou micro:bitu.

Sedačková mína

Zostrojíme si vlastnú “mínu” - keď si na nu sadneme, reproduktor spustí hudbu. Tvorba “míny” približuje žiakov princíp funfovania bežného elektronického tlačidla.

Tikajúca bomba

Vytvoríme pomôcku k hre, kde sa učiteľ sa pýta otázky a žiaci odpovedajú. Počas toho si posúvajú “tikajúcu” bombu. Prehráva ten, ktorému “vybuchne” microbit v rukách.